^Do góry
facebook

TTMiOnZ

Zapraszamy

Witamy na stronie Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Zakaz kopiowania oraz udostępniania zdjęć i treści bez pisemnej zgody zarządu Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Trwają przygotowania do pikniku Tomaszowskiego Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce,który odbędzie się we wrzesniu 207 roku .

 

Chcesz postawić stoisko fundacji lub swojej firmy skontaktuj się z nami pod numerem tel.504-668-982.

 

Sylwestrowe lęki

Przypominamy opiekunom czworonogów,aby w noc sylwestrową zadbali o ich bezpieczeństwo.W przypadkach nadmiernego lęku należy udać się do lekarza weterynarii i podać zwierzęciu leki.Jeśli to możliwe należy umożliwić psom przebywanie w mieszkaniu, miejscu gdzie huki wystrzalów są jak najmniej slyszalne.Pozatym nie okazujmy zdenerwowania i zachowujmy sie jak najbardziej naturalnie.

Szkolne zwierzoluby

Często jesteśmy zapraszani do szkół ,gdzie prowadzimy pogadanki na temat opieki nad zwierzętami.Zawsze chętnie korzystamy z tych zaproszeń .Bardzo  lubimy bezpośredni kontakt z dziećmi .Ich wrażliwość i chęć poznawania świata jest niesamowita.Dzieci aktywnie uczestniczą w dyskusji.Zadają wiele pytań.Ostatnio odwiedziliśmy dwie szkoły : Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Podstawową nr 7 .W prowadzonych przez nas zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-VI.Umówieni jesteśmy na kolejne spotkania.Zdjęcia z wizyty w Szkole Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Maz można obejrzeć tutaj.

Wesołych świąt !

Radosnych,spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia,satysfakcji z niesionej bezdomnym zwierzętom pomocy,oraz jak najmniej problemów z naszymi pupilami w nadchodzącym 2014 Roku,życzy swoim członkom i sympatykom Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

 

Schronisko zignorowało

19 grudnia w godzinach południowych idąc ulicą Konstytucji 3 Maja w Tomaszowie Maz zauważyłem biegającego po jezdni psa z Foto TTMiOnZłańcuchem.Postanowiłem go złapać i zapobiec nieszczęściu-ulica jest ruchliwa.Niezwłocznie powiadomiłem tomaszowskie schronisko.Pracownik odpowiedział mi jednak,że samochodu nie ma ,bo jest w terenie.Ponieważ wiem od wielu ludzi,iż jest to stara śpiewka,o pomoc poprosiłem Straż Miejską.Dzięki ich interwencji samochód schroniska pojawił się natychmiast.Cała operacja trwała około godziny .Na zdjęciu obok ten pies razem z łańcuchem.

Nie zapomnieli o zwierzętach

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Maz nieobojętny jest los porzuconych zwierząt.Dlatego pod czujnym okiem wychowawców Foto Zarząd TTMiOnZprzystąpili do zbiórki darów.Zebrali około 70 kg karmy,którą przekazali podczas spotkania  inspektorom naszego Towarzystwa.W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących karmienia i pielęgnacji psów i kotów.W imieniu obdarowanych czworonogów  dziękujemy za pamięć  o bezdomnych zwierzakach w trudnym okresie jakim jest zima. W noc wigilijną napewno powiedzą o dzieciach wiele ciepłych słów.